Cyfrowa rewolucja w szkole. Jak e-podręczniki ułatwiają życie uczniom?

Podręczniki szkolne towarzyszą nam niemalże odkąd powstała edukacja. Pełnowartościowe źródło wiedzy, które zabrać możemy ze sobą wszędzie. No właśnie, zabrać. W przypadku, gdy na szkolne zajęcia musimy wziąć cały zestaw ciężkich książek, zaczyna się problem.

Całe szczęście z pomocą przychodzą e-podręczniki, czyli owoc cyfrowej rewolucji, jaka przetoczyła się przez system edukacji. Istnieją jednak wyjątki, kiedy lepiej jest skorzystać z tradycyjnych książek. Dobrym przykładem jest “Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum” (https://www.taniaksiazka.pl/atlas-geograficzny-dla-liceum-ogolnoksztalcacego-i-technikum-p-1542698.html).

E-podręczniki. Ewolucja podręczników szkolnych

Ciężkie plecaki wypchane książkami niezbędnymi podczas szkolnych zajęć to coraz częściej poruszany temat. Szkodliwe dla kręgosłupa dziecka noszenie zestawu podręczników, a do tego pozostałych przyborów wzbudziło niemałe kontrowersje w opinii publicznej. Rozwiązanie okazało się być banalne.

E-podręczniki, czyli nowoczesna edukacja

Cyfrowe podręczniki lub też e-podręczniki to prawdziwe wybawienie od dźwigania ciężkiego plecaka pełnego książek. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci, aby w mgnieniu oka skorzystać z ebooka.

Takie rozwiązania oferuje coraz więcej wydawnictw, które oferują swoje materiały dydaktyczne w wersji online. Skorzystać z rozwiązania możemy także na stronie e-podręczniki MEN.

“Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum” lepszy w tradycyjnej formie

Istnieją jednak wyjątki, gdzie tradycyjna forma książek sprawdzi się lepiej, aniżeli cyfrowy odpowiednik. Tak jest, chociażby w przypadku propozycji wydawnictwa Nowa Era. “Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum” to zestaw map oraz innych pomocy mających na celu przybliżenie współczesnych problemów dotyczących środowiska naturalnego.

Atlas w formie papierowej jest dużo bardziej przystępny i czytelny, aniżeli byłby w formie cyfrowej obsługiwanej na urządzeniach elektronicznych.

Podręczniki tradycyjne czy e-podręczniki?

W kwestii tego czy lepiej korzystać z podręczników papierowych, czy też z ich cyfrowych odpowiedników warto wybrać oba rozwiązania, które doskonale się uzupełniają. Tradycyjne podręczniki, czy wcześniej wspomniany “Atlas geograficzny dla liceum ogólnokształcącego i technikum” wykorzystać możemy w domu, natomiast e-podręczniki świetnie sprawdzą się podczas zajęć w szkole.